بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی)

در این مقاله شما را با بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) یا همان بهترین کارشناس دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) بیشتر آشنا میکنیم و در نهایت شما میدانید چرا ریز علی خواجوی (بهترین دیجیتال مارکتر) در تمام ایران است.

من به عنوان یک دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) و عضوی از اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ در وبسایتم میخواهم از تجربیاتم و مقالاتی در مورد بازاریابی دیجیتال ارائه کنم.

ریزعلی خواجوی (rizalikhajavi) به عنوان یک دیجیتال مارکتر همچنین بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ ، مجری دیجیتال مارکتینگ و مدرس دیجیتال مارکتینگ در آکادمی دیجیتال مارکتینگ در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنم. ریزعلی خواجوی مدرس دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ، بازاریابی و فروش اینترنتی می باشد.

دیجیتال مارکتر(ریز علی خواجوی) یکی از مهم‌ترین شغل‌های این روزها و دیجیتال مارکتینگ یکی از پرکاربردترین صنعت‌های دنیای مدرن است. تنها با یک لپ‌تاپ و اتصال به اینترنت، عملاً هیچ محدودیتی در کار کردن و پول درآوردن از طریق دیجیتال مارکتینگ نخواهید داشت.

بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی)

دیجیتال مارکتر کیست

اما اینکه دیجیتال مارکتر کیست و اینکه چگونه از دیجیتال مارکتینگ استفاده میکند سوال کاربران بسیاری بوده است. مانند سئوالات زیر: "دیجیتال مارکتر چیست؟" و "دیجیتال مارکتر کیست؟" و "در دیجیتال مارکتینگ این شخص می بایست دارای چه مهارتهایی باشد؟" و "چگونه کارشناس دیجیتال مارکتینگ شویم؟" و "توانایی‌های یک دیجیتال مارکتر موفق چیست؟" و "شرح شغل و وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟" و "چگونه به یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ تبدیل شویم؟" و "چگونه کارشناس دیجیتال مارکتینگ (دیجیتال مارکتر) خوبی شویم؟" و "چرا ۸۵ درصد کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به شکست می‌انجامند؟" و "چرا دیجیتال مارکتری که نتواند سرچ کند و تحقیق کند و نتواند آپدیت باشد، به چه کاری می‌آید؟" و "فرصت های شغلی کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟" و "درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟" و "حقوق دیجیتال مارکتر چقدر است؟" و "ابزارهای شغلی لازم برای کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟" و "ایا به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ استخدام شویم؟" در این مقاله "بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی)" به تمامی این سوالات پاسخ داده شده است.

دیجیتال مارکتر موفق

برای اینکه یک دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) موفق باشید باید مهارت های خاصی را داشته باشید تا بتوانید فعالیت خود را کنترل و آنالیز کنید و کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

ما لیستی از مهارت های لازم را برای شما جمع آوری کرده ایم و توضیحات مختصری را در مورد آن ها ارائه کرده ایم. اگر هر کدام از این مهارت ها را ندارید سعی کنید آن ها را تقویت کنید.

دیجیتال مارکتر موفق

به طور کلی به کسی دیجیتال مارکتر موفق می گویند که در عرصه بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ فعال می باشد. در این مقاله می خواهیم به ویژگی ها و مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق اشاره کنیم.

اگر می خواهید کسب و کار خود را به نوعی با کمک یک دیجیتال مارکتر گسترش دهید و یا استارت آپ خود را می خواهید در تهران راه اندازی کنید و نیاز دارید تا با متخصصان دیجیتال مارکتینگ در این زمینه مشورت کنید.

دیجیتال مارکتر موفق

دیجیتال مارکتر ۳۶۰ درجه کیست ؟!

وظیفه دیجیتال مارکتر ۳۶۰ درجه شامل : جذب مخاطب هدفمند ، برندینگ ، افزایش فروش و همچنین رضایتمندی مشتری (بهبود تجربه کاربری ux) میباشد. پس آنچه که دیجیتال مارکتر ۳۶۰ درجه باید بداند :

 • اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ
 • بازاریابی محتوا
 • سئو و بهینه سازی
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • فرایند تبدیل
 • ایمیل مارکتینگ
 • بازاریابی عصبی (افزایش فروش و بهبود تجربه کاربری )

۸۵ درصد کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به شکست می‌انجامند

۸۵ درصد کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به شکست می‌انجامند

مطالعه‌ی کیس‌های مختلف، صرفا به ما می‌گوید که با چه روش‌ها و متدهایی احتمال شکست‌مان بیشتر است (نه اینکه با چه روش‌هایی قطعا موفق می‌شویم) و یک دیجیتال مارکتر، پیش از آنکه توانایی طراحی و اجرای یک کمپین موفق را داشته باشد، باید بتواند که کمپینی را طراحی و اجرا کند که احتمال شکستش کمتر باشد نسبت به کسی که بدون کوچکترین دانشی، دست به طراحی و اجرای یک کمپین دیجیتال مارکتینگ می‌زند.

مهارت های لازم برای کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

(از موارد زیر تعدادی لازمه کار و تعدادی مزیت در کار محسوب میشوند)
۱-کارشناس شبکه های اجتماعی:

توانایی طراحی و اجرای پست/ خلاقیت/ تجربه و نمونه کار/ اصول مذاکره/ تبلیغات/ سرچ/ کار تیمی/ افزایش فالوور/نرم افزار طراحی/آشنایی با خود شبکه/ تولید محتوای متنی/ تحلیل و بهینه سازی/ انعطاف پذیری در حوزه کاری/ زبان

۲-کارشناس تولید محتوا:

آشنایی با زبان/ آشنایی با سئو/ ورد پرس/ تهیه استراتژی محتوا و مدیریت آن/ خلاقیت در تولید محتوا/ توانایی مدیریت زمان/ آشنا به محتوا سازی برای شبکه های اجتماعی/ ایده پرداز/ آشنایی با وبمستر و گوگل آنالیتیکس/ویرایش تصویر/ شیوه های بازاریابی اینترنتی

۳-کارشناس سئو:

مسلط به on-page , off-page / ایجاد بک لینک مفید/ مسلط به keyword planner، google analytics، google Adwords/ ابزارهای وبمستر/ طراحی سایت/ تولید محتوا/ قدرت تحلیل/ وردپرس/ html / css/ قدرت تحلیل داده/ آنالیز هزینه کلیک در گوگل

۴-کارشناس مسئول تبلیغات:

آشنا با فوتوشاپ و طراحی بنر/ php/ آشنا به سوشال مدیا/ آنالیز شبکه های اجتماعی/ مدیریت و اجرای کمپین تبلیغاتی/ توانایی و تجربه همکاری بااینفلوئنسرها/ افزایش فالوور به صورت واقعی/ پشتیبانی و به روز رسانی سایت و تولید محتوا/ سئو و گوگل ادورز/ آشنا با زبان/ آشنا با رسانه های تبلیغاتی/ آشنا با نرم افزارهای گرافیکی

۵-کارشناس / کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ

زبان/ تحقیقات بازار/ خلاق/ با انگیزه/ آشنا با شبکه های اجتماعی/ ورد پرس/ محتوای تصویری/ شبکه های اجتماعی/ سئو/ گوگل آنالیز/ گوگل ادوردز/ تولید محتوا/ فوتوشاپ/ ایمیل مارکتینگ/ تجزیه و تحلیل وب/ طراحی و اجرا و نظارت بر بودجه/ تولید مدیا و محتوای الکترونیک/ اجرای کمپین دیجیتال و غیر دیجیتال/ تدوین و مدیریت marketing plan/ آنالیز رقبا و افزایش رتبه سایت/ افزایش رتبه الکسا/ لینک بیلدینگ/ الگوریتم های گوگل/ برندینگ

فرصت های شغلی کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

۱- کارشناس تولید محتوا
۲- کارشناس شبکه های اجتماعی
۳- کارشناس سئو
۴- سردبیر سایت
۵- کارشناس دیجیتال مارکتینگ
۶- مسئول تبلیغات
۷- کارشناس گوگل ادورز

فرصت های شغلی کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتر باید به دنبال یادگیری بیشتر باشد

یکی از فاکتورهای مهم در داشتن علاقه زیاد به یادگیری مسائل جدید است. این موضوع تا حدودی به معنی به روز بودن نیز هست.

یک دیجیتال مارکتر باید همیشه به روز باشد

یک دیجیتال مارکتر باید همیشه به روز باشد


یکی از چالش‌های کارشناس دیجیتال مارکتینگ، تغییرات سریع و با حجم زیاد در دنیای دیجیتال است. دنیای دیجیتال مارکتینگ هم سرعت عجیبی در تغییرات و آپدیت‌های جدید دارد. بنابراین شما باید آماده باشید، تغییرات را دنبال کنید ودر کارهای خود به آنها توجه کنید. با بررسی ترندهای پیش رو و اخبار منتشر شده سعی کنید استراتژی‌های خود را متناسب نگه دارید.

به روز بودن دیجیتال مارکتر همه چیز نیست!

به روز بودن در دنیای فناوری و تکنولوژی پر از تغییر امروز ضروری است. اما در این زمینه بزرگنمایی نکنیم. همچنان بک لینک و لینک سازی و رعایت نکات سئو مهم است و همان مفاهیم و کارکردها را دارد. کلمات کلیدی همچنان مهم هستند و جلب مخاطب نکته مهم در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. در واقع بدنه اصلی دیجیتال مارکتینگ ثابت است. اما به روز بودن کمک می‌کند با پاسخ سریع و حساب شده به شرایط، موفقیت‌های بیشتری کسب کنید.

به روز بودن دیجیتال مارکتر همه چیز نیست!

درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ حدودا چقدر است؟

شغل

حقوقمدرکنوع همکاری
۱-کارشناس شبکه های اجتماعی۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰کاردانیپاره وقت – تمام وقت
۲-کارشناس تولید محتوا:۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰دیپلم – کاردانیپاره وقت – تمام وقت
۳- کارشناس سئو:۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰٫۰۰۰کاردانیپاره وقت – تمام وقت
۴- کارشناس/ کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ:۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰٫۰۰۰کاردانیپاره وقت – تمام وقت
۵- کارشناس مسئول تبلیغات:۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰٫۰۰۰کاردانیپاره وقت – تمام وقت

شما هم می‌توانید با مهارت‌های درست دیجیتال مارکتینگ، در زمانی بسیار کوتاه، یکی از باارزش‌ترین اعضای یک شرکت شوید و به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای تبدیل شوید.
به عنوان یک دیجیتال مارکتر مهم‌ترین مهارت‌هایی را باید به جریان بیندازید تا بتوانید از دیجیتال مارکتینگ، پولی برای زندگی (یا حتی بیشتر) در بیاورید، چیست؟ در ادامه لیستی از ۹ مهارت پرطرفدار دیجیتال مارکتینگ را می‌بینید:

۱) متخصص سئو (SEO)

نباید شگفت‌زده شده باشید که سئو مهارتی است که بالای این لیست قرار می‌گیرد. با خودتان فکر می‌کنید «بیخیال. الان؟ سئو دیگه کارکردش رو از دست داده، نه؟»
بعضی از مردم دوست دارند که فکر کنند سئو تمام شده، ولی از این اشتباه‌تر نمی‌توانند فکر کنند! سئو امروز همانقدر مهم است که همیشه بوده، اگر بیشتر نباشد. شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر باید تمام قوانین سئو را بدانید.

اما سئو کاربردی فراتر از بالا آوردن سایتتان هنگام جستجو دارد. به‌خاطر تغییر الگوریتم‌های سرچ گوگل، کارکردهای سئو هم درحال تغییرند.
شرکت‌ها دارند به اهمیت تکنیک‌های بازاریابی کلاه سفید مثل بازاریابی محتوا و بلاگ‌نویسی مهمان پی می‌برند؛ کارهایی که قسمت مهمی از موفقیت سئو را تشکیل می‌دهند.
به‌ خاطر همه‌ تغییراتی که در دنیای سئو به‌وجود آمده، استخدام تیمی از متخصصین سئو به یک ضرورت تبدیل شده. شرکت‌ها فرد یا گروهی را نیاز دارند که بتواند خود را با دنیای درحال تکامل سئو، به‌روز نگه دارد. این افراد باید اهمیت ارزش دادن به مشتری علاوه‌بر مسائل فنی را بفهمند.
اگر می‌خواهید شغلی پر پول در دیجیتال مارکتینگ پیدا کنید . به عنوان یک دیجیتال مارکتر شناخته شوید، سئو را یاد بگیرید و ببینید چه پیشنهاداتی به‌تان سرازیر می‌شود.
اما باید به شما هشداری بدهم. سئو آسان نیست. سئو دائم در حال تغییر و تکامل است و نیازمند علاقه‌ای جدی به به‌روز بودن و دانستن الگوریتم‌های جدید جستجو.

۲) مسئول/متخصص PPC

مهارت دیگری که الان بسیار پرطرفدار است، بازاریابی PPC است. شماری از تجارت‌ها هستند که مقدار زیادی درآمد دارند می‌خواهند از راه تبلیغات پولی، ارائه‌ خود را گسترش دهند.
اما مشکل آنجاست که آن‌ها نمی‌دانند پولشان را دقیقا کجا خرج کنند که ROI زیادی به‌دست آورند. و اینجاست که بازاریابی PPC وارد می‌شود. هدف اصلی PPC این است که از طریق افزایش ترافیک باکیفیت، کمک کند وبسایت شرکت به رتبه‌ی یکِ گوگل برسد.

در تئوری، بسیار ساده به‌نظر می‌رسد. اما در عمل یکی از سخت‌ترین مشاغل بازاریابی دنیاست. شما باید به‌خوبی به ریاضیات، استراتژی بازاریابی و آمار تسلط داشته باشید. همچنین باید Google Analytics و AdWords را مثل کف دستتان بشناسید.
و بعد لازم است که بتوانید کمپین‌هایی تهیه کنید که نتایج قابل اندازه‌گیری به مشتری‌هایتان بدهد، کمپین‌ها را تحلیل کنید و بر اساس آن‌ها گزارش دهید.
PPC بسیار پیچیده، مهم، و پرسود/ریسک برای یک دیجیتال مارکتر است. برای همین هم است که از پردرآمدترین شغل‌های بازاریابی در تجارت مدرن است. اگر بتوانید به‌طور موثر به شرکت‌ها، با کمترین هزینه‌ی ممکن نشان دهید که چطور ترافیک هدفمند را با PPC ایجاد کنند، قادر خواهید بود مقادیر بسیار زیادی سود برای سال‌ها به‌دست آورید.

۳) متخصص شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای دنیای مدرن بازاریابی هستند. در طول دهه‌ گذشته، فضای مجازی حتی از اینترنت هم رشد سریع‌تری داشته است! و قرار هم نیست کند شود. حدود یک سوم جمعیت دنیا در حال حاضر از نوعی پلتفرم شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
بنابراین تعجب نکنید که شرکت‌ها دنبال این باشند که در این فرصت خاص بازاریابی سرمایه‌گذاری کنند. اما بیشتر شرکت‌ها، حتی بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری، نمی‌دانند که چطور از پلتفرم‌های اجتماعی برای تحقق اهدافشان استفاده کنند. اینجاست که اهمیت کار یک دیجیتال مارکتر مشخص می‌شود.

اریابی شبکه‌های اجتماعی خیلی فراتر از تنها تبلیغ محتوا در فیسبوک است. اگر می‌خواهید خود را از دیگران جدا کنید، لازم است که بر همه‌ی پلتفرم‌ها مسلط باشید.
این یعنی دانستن بهترین ساعت برای ارسال پست، شناخت انواع پست‌هایی که بیشترین کاربر را درگیر خود می‌کنند، و شناخت راه‌های استفاده از هر پلتفرم برای رسیدن به اهداف مشخص.
زمانی که پایه‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را فرابگیرید، باید بفهمید که چطور از بازاریابی پولی در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
شما باید با کپی‌رایت، روانشناسی رنگ، آمار و بازاریابی بصری آشنا شوید. این‌ها اصلاً ساده نیستند. به‌خاطر سختی زیاد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، این شغل یکی از پرنیازترین و پردرآمدترین مشاغل دیجیتال مارکتینگ در دنیاست.
به مشتری‌هایتان نشان دهید که می‌توانید نتایج قابل توجهی تولید کنید که در شبکه‌های اجتماعی، تجارتشان را رشد دهد، و مطمئناً به‌خوبی پاداش خواهید گرفت.

۴) بازاریابی ایمیل

چیزهای کمی هستند که در موفقیت آنلاین از بازاریابی ایمیل مهم‌ترند. اگر لیست کاملی از ایمیل‌‌های مشتریان هدف خود دارید و بلد باشید چگونه به آن‌ها رسیدگی کنید، می‌توانید هرماه بدون تقریباً هیچ کار خاصی درآمد زیاد کسب کنید!
اگر می‌خواهید شرکت‌ها برای استخدامتان، در خانه‌تان را از جا بکنند، به‌جای اینکه هرروز دنبال مشتری جدید بگردید، بازاریابی ایمیل را یاد بگیرید. منظورم فقط نگارش ایمیل‌های جذاب نیست. منظورم کل فرایند است تا به عنوان یک دیجیتال مارکتر قابل اتکا شناخته شوید.

می‌بینید که بیشتر شرکت‌ها در استخدام کسی که بتواند ایمیل‌های جاذب مشتری بنویسید، مشکلی ندارند. ولی بازاریابی ایمیل فراتر از نوشتن نگارش چند ایمیل زیباست. شرکت‌ها کسانی را نیاز دارند که کمک کنند از ابتدا، لیست‌های بزرگی بسازند و از آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.
ساختن لیستی از هزاران ایمیل بدون کلاینت بِیس، کار بسیار دشواریست و اگر شما بلد باشید انجامش دهید، مهارت بسیار ارزشمندی دارید.
مهم‌تر از آن این است که شرکت‌ها هم به افرادی نیاز دارند که بتوانند از آن لیست‌ها استفاده کنند و دنبال‌کنندگانشان در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهند، محصولات جدیدشان را تبلیغ کنند و گستره فروششان را بیشتر کنند.
اگر بتوانید فرایند کامل بازاریابی ایمیل را یاد بگیرید، مشتری‌ها برای کارکردن با شما به پایتان خواهند افتاد!

۵) بازاریابی موبایل

یکی از پرتقاضاترین و البته چشم‌پوشی‌شده‌ترین مهارت‌ها، هنر بازاریابی موبایل است. با وجود اینکه شباهت‌های فراوانی بین بازاریابی موبایل و لپ‌تاپ هست، آنقدری هم تفاوت وجود دارد که بازاریابی موبایل را مهارتی جداگانه تلقی کنیم. برای اضافه کردن ارزش واقعی به شرکت، شما نیاز دارید که این تفاوت‌ها و دلیل اهمیتشان در تجارت را درک کنید.
همچنین، شما باید بتوانید هوشمندانه درباره جنبه‌های پیچیده‌تر بازاریابی موبایل مثل پیامک یا طراحی Responsive صحبت کنید.
یکی از نکات خیلی خوب شغل بازاریابی موبایل این است که از کارهایی مثل سئو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بسیار کم‌رقابت‌ترند و در همین حال، نیازی بزرگ برای بیشتر تجارت‌ها هستند.

به نظر می‌آید که همه یا خودشان یا برادرشان یک متخصص خودخوانده‌ی اینستاگرام، فیسبوک یا مشاور سئو هستند! اما چقدر پیش می‌آید که درباره‌ مدیران بازاریابی موبایل چیزی بشنوید؟
بازاریابی موبایل حیطه‌ی چالش‌برانگیزی است اما اگر بتوانید بر آن مسلط شوید، خودتان را از گَله‌ی دیگر دیجیتال مارکترها جدا می‌کنید، و این چیزی جز مشاغل پردرآمد سال‌های آینده‌تان را تضمین نمی‌کند.

۶) آنالیز و تحلیل کردن

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای دیجیتال مارکتر، آنالیز و تحلیل کردن است. شما همه‌ مهارت‌های قبلی را می‌توانید یاد بگیرید اما بدون قدرت تحلیل کردن، همیشه به مشکلات برخواهید خورد.
در همه‌ کمپین‌های بازاریابی، ضروری است که تِست انجام شود، داده رهگیری شود و بعد داده تحلیل شود که بفهمیم چطور رکود بازاریابی را بهبود ببخشیم و از بین ببریم.

برای اینکه بازاریاب دیجیتال خوبی شوید، نیاز است که بتوانید دیگر کارهای بازاریابی‌تان را تحلیل کنید و براساس آنچه یاد می‌گیرید، آن‌ها را بهبود دهید. این تنها راهی است که واقعاً مهارت‌های بازاریابی‌تان را در مسیر درست بیندازد تا موفقیت واقعی را کسب کنید.

۷) مدیریت/بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا برای یک دیجیتال مارکتر از همه چیز مهم‌تر است. ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم و اگر شما محتوایی برای جذب بازدیدکننده و گیرانداختنشان نداشته باشید، از بقیه عقب می‌افتید.
این‌ها از بازاریابی و مدیریت محتوا، مهارتی بسیار ارزشمند، خصوصاً برای استارت‌آپ‌ها می‌سازد.

اگر یاد بگیرید که چطور برای شرکت‌ها، محتوای شگفت‌انگیز بسازید و بچینید، و سپس تا جایی که این محتوا همه‌بین شود آن را بازاریابی کنید، یکی از ارزشمندترین دارایی‌های آن شرکت‌ها خواهید شد.
نکته جالبی که بازاریابی محتوا دارد این است که با بیشتر مهارت‌های این لیست تناسب دارد. اگر یاد بگیرید که مهارت‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهید، مهارت‌های بازاریابی محتوایتان را هم بهبود می‌دهید.
اگر توانایی‌تان را در سئو بیشتر کنید، بهتر می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که همه‌ فن حریف شود. این‌ها یعنی هر مهارت دیجیتال مارکتینگی که رشد دهید، مهارت‌های بازاریابی محتوایتان را هم بهبود می‌دهید.
به‌خاطر هم‌پوشانی‌های این مهارت‌ها دارند، مسلط‌شدن بر بازاریابی محتوا، به شما توانایی‌های فوق‌العاده‌ای می‌دهد؛ چه دنبال مشتری بگردید و چه بخواهید تجارت شخصیِ خودتان را راه بیندازید.
اگر بتوانید چند مقاله و فیلم را هم ببینید، فقط آسمان بالای سرتان است که محدودتان می‌کند و می‌توانید هرچه‌قدر که خواستید رشد کنید!

۸) خودکارسازی بازاریابی (Marketing automation)

امروزه شرکت‌ها بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند راه‌حل‌های خودکارسازی بازاریابی هستند. بازاریابی مسأله‌ی کم‌خرجی نیست. اینکه بتوانید از فناوری و نرم‌افزارها طوری استفاده کنید که پروسه‌ کارها را تا جای ممکن سر راست کند، مهارت بسیار با ارزشی است.
اما یادگیری کامل خودکارسازی بازاریابی نیازمند دانش فراوان و درک تعداد زیادی پلتفرم نرم‌افزاری مختلف است.

شما باید بهینه‌ترین راه‌های خودکارسازی ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا را بدون تمام کردن بودجه‌ی مشتری‌تان بلد باشید. اگر بتوانید این کار را بکنید، هر مبلغی که بخواهید به شما می‌دهند.
بیشتر شرکت‌ها در این مشکلی ندارند که به افرادی پول‌های کلان بدهند که پولشان را نجات دهد، برایشان پول بسازد و حجم کارشان را هم کم کند. پس کار یک دیجیتال مارکتر را دست کم نگیرید!

۹) طراحی تجربه‌ کاربری(UX design)

یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده در بازاریابی آنلاین، تجربه‌ای است که کاربر بعد از آشنایی با شرکت شما به ‌دست می‌آورد (UX design). مشتری‌های بالقوه می‌خواهند که با نهایت سادگی در محتوای شما گذار کنند و از تجربه‌ای زیبا، دلنشین و سرراست لذت ببرند.
در واقع، بسیار پیش می‌آید که مشتری‌ها صرفاً براساس طراحی وبسایت یک شرکت، آن‌ها را معتبر بشمارند:

طراحان تجربه‌ کاربری ( (UX design)) باید این اطمینان را بدهند که محصولات، وب‌سایت‌ها و دیگر پلتفرم‌های آنلاین به راحتی قابل استفاده‌اند و برای مشتری تجربه‌ای خوشایند ایجاد می‌کنند.
برخلاف بیشتر مهارت‌های لیست‌شده در این مقاله، طراحی به‌طور مستقیم مسئول ایجاد مشتری جدید یا افراد مشتاق نیست. کارش این است که مطمئن شود که تمام تلاشی که شرکت در بخش‌های آنلاین می‌کند، به بهترین شکل مورد استفاده واقع شوند.
مهم نیست که شما در سئو فوق‌العاده باشید، خوره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا استاد بازاریابی ایمیل باشید! اگر مشتریانتان تنوانند به‌راحتی به وب‌سایت و محصولاتتان دسترسی پیدا کنند، تمام چیزهایی که بلدید، بی‌فایده خواهند بود.
با انتظارات روزافزون مصرف‌کنندگان مدرن، تسلط بر این مهارت برای یک دیجیتال مارکتر ، امروزه مهم‌تر از هر زمان دیگریست.

حالا شما یک دیجیتال مارکتر هستید!

دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین صنایع برای فریلنسرها و کارآفرینان دنیای مدرن است. اگر یاد بگیرید که چگونه از مهارت‌های بازاریابی استفاده کنید، هیچ محدودیتی برای درآمد و رشد شما به عنوان یک دیجیتال ماکرتر وجود ندارد.
مهم نیست که تجارت خودتان را دارید، فریلنسر هستید یا صرفاً دنبال شغلی ثابت در یک شرکت می‌گردید. دیجیتال مارکتینگ یکی از پرسودترین و مهم‌ترین مهارت‌هاست که باید آن را یاد بگیرید.
پس بروید و تا می‌توانید یاد بگیرید. یک یا همه‌ این مهارت‌ها را یاد بگیرید. زندگی و کارتان هیچ‌وقت مثل قبل نخواهد شد.

دیجیتال مارکتر چه مواردی را باید درک کند؟

دیجیتال مارکتر چه مواردی را باید درک کند؟

دانش و تخصص فقط به موارد بالا محدود نمی‌شود. دیجیتال مارکتر توانایی زیر را هم داشته باشد:

 • بتواند فرصت‌ها یا بهتر بگوییم ترندهای روز را بشناسد؛
 • اهل مطالعه باشد و هر روز زمانی را به افزایش دانش خود در تمامی موارد اختصاص دهد؛
 • بتواند با دیگر اعضای تیم ارتباط دوستانه برقرار کرده و آن‌ها را به ارتباط با یکدیگر تشویق کند؛
 • نقدپذیر باشد و به جای توجیه اشتباهات خود، آن‌ها را قبول کرده و در سریع‌ترین زمان اصلاح کند؛
 • دانش او باید نسبت به بقیه اعضای خود به روز باشد؛
 • ارتباط با مشتریان را بداند و بتواند بر اساس نیاز آن‌ها بهترین استراتژی را تدوین کند.

دیجیتال مارکتر چه کارهایی باید انجام دهد؟

دیجیتال مارکتر به غیر داشتن تخصص و دانش‌های بالا و همچنین توانایی نوشته شده، باید موارد زیر را هم رعایت کند.

 1. داده در دیجیتال مارکتینگ نقش پادشاه را دارد. همه چیز در برنامه‌ریزی باید بر اساس داده‌های واقعی باشد. در واقع دیجیتال مارکتر نباید بر اساس حدس و گمان خود پیش برود. وقتی شما شروع به تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای شرکتی می‌کنید، این فرض را در نظر بگیرید که اطلاعاتی ندارید. پس دیجیتال مارکتر باید به دنبال پیدا کردن داده از منابع معتبر باشد.
 2. قبل از شروع به کار باید به صورت کامل تحقیق انجام شود. هدف از تحقیق باید شناخت بیشتر بازار باشد؛ شامل کلمات کلیدی تا شبکه‌های اجتماعی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیجیتال مارکتر باید زمانی کار خود را شروع کند که اطلاعات او در خصوص کسب‌وکار کامل شده باشد.
 3. باید گزارش‌گیری کند. دیجیتال مارکتر باید بداند که فعالیت او چه نتیجه‌ای داشته است. در واقع تغییرات در دنیای اینترنت بسیار زیاد است. یک روش ممکن است که برای هر کسب‌وکاری جواب ندهد. در فرم گزارش‌گیری باید مشخص شود که روش‌های استفاده شده چقدر در پیشبرد اهداف شرکت مؤثر بوده‌اند.
 4. جلسات هفتگی داشته باشد. البته هر هفته هم مهم نیست؛ اما بدون جلسه نباید فرآیند دیجیتال مارکتینگ شرکت پیش برود. در این جلسه دیجیتال مارکتر علاوه بر ارائه گزارش، باید روش‌هایی را برای بهبود عملکرد سیستم بیان کند.
 5. فعالیت‌های رقیبان را بررسی کند. در واقع دیجیتال مارکتر باید قبل از شروع به بررسی فعالیت رقیبان خود بپردازد. اینکه دقیقاً آن‌ها چه کاری انجام می‌دهد؟ از چه شبکه‌هایی استفاده می‌کنند؟ چه سیستمی دارند؟ در واقع تا جایی که می‌تواند سر در از سیستم دیجیتال مارکتینگ آن‌ها در بیاورد.
 6. اعضای گروه را به هم نزدیک کند. نه اینکه آن‌ها را با هم دوست کند، بلکه باید به صورتی برنامه‌ریزی کند که تمامی گروه‌های مختلف مانند گروه تولید محتوا و گروه تولید ویدئو بتوانند با هم برای پیشبرد اهداف ارتباط برقراری کنند.

دیجیتال مارکتر با چه گروه افرادی در ارتباط است؟

دیجیتال مارکتینگ شرکت فقط با مدیر بازاریابی دیجیتال پیش نمی‌رود. بلکه همکاری صددرصدی اعضا است که می‌تواند هر کسب‌وکاری را به اهداف خودش در دنیای اینترنت برساند. دیجیتال مارکتر برای اینکه بتواند به هدف اصلی خود دست پیدا کند، باید افراد زیر را در تیم خودش داشته باشد:

 • متخصص سئو
 • متخصص طراحی گرافیک
 • متخصص تولیدکننده ویدئو
 • متخصص تولیدکننده محتوا یا نویسنده
 • مدیر محتوا
 • مترجم
 • متخصص شبکه‌های اجتماعی
 • متخصص تحلیلگر داده
 • متخصص تولید پادکست
 • خبرنگار
 • اپراتور و ادمین سایت و شبکه‌های اجتماعی

البته اینکه چه تعداد افراد بالا در تیم باشند، بستگی به ماهیت و اندازه خود شرکت هم دارد.

نتیجه گیری

پس در یک کلام، دیجیتال مارکتر کسی است که در فضای دیجیتال هدفش جذب مشتری و افزایش فروش می باشد. در نهایت سعی کردیم با شما راجع به مهمترین مهارت های یک دیجیتال مارکتر و کارشناس دیجیتال مارکتینگ صحبت کنیم و نکته های مهمی را به شما بگوییم. در واقع یک دیجیتال مارکتر حرفه ای باید به تمام ابزارها و راهکارهای دیجیتال مارکتینگ تسلط داشته باشد.

بنابراین در این آموزش سعی شده است به تفضیل در رابطه با اینکه "چرا بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) است" پرداخته شود. در این مقاله آموختیم که ریز علی خواجوی (بهترین دیجیتال مارکتر) کیست و چگونه بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) را انتخاب کنیم.

پیدا کردن یک دیجیتال مارکتر حرفه ای در تهران کمی سخت شده است چرا که اشراف داشتن به تمام امور بازاریابی دیجیتال لازمه آشنایی به تمام مهارت های ذکر شده می باشد. تیم آژانس دیجیتال مارکتینگ ریز علی خواجوی در زمینه های تولید محتوا، سئو، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و غیره توانسته است تا با بروز ترین راهکارهای اینترنتی در امر تبلیغات، نیاز مشتریان تهرانی را برطرف نماید و پکیج های کاملی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا برند شما را به بهترین شکل به مخاطبان و کاربران معرفی نماید و جرقه ای نو در کسب و کار شما زده شود.

اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای کار چندان آسانی نیست و نیازمند آموزش‌های فراوان است. شاید یکی از شغل‌هایی که بیش‌ترین به‌روز بودن را نیاز دارد همین شغل است؛ چراکه دنیای تکنولوژی دائما درحال تغییر است و یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ می‌بایست دائما اطلاعاتش را به‌روز کند تا بتواند روی تمامی مباحث جدید تسلط داشته باشد. بهتر است هم‌زمان با آموزش دیدن یک کار عملی هم شروع کنید تا سریع‌تر نتیجه بگیرید و موفق شوید. همچنین این مسیر یک مسیر زمان‌بر است که می‌بایست با صبر و حوصله‌ی زیادی پیگیری شود.

جمع بندی

همانطور که گفتیم دیجیتال مارکتینگ امروزه یکی از حرفه های پرکاربرد در جهان تحت عنوان شغلی دیجیتال مارکتر است. کارزاری با نام هوشمندی همه چیز را دگرگون کرده و بازاریابی نیز ماهیتی دیجیتال به خود گرفته است. شبکه های مجازی ، بازاریابی ایمیلی و سایر کانال های ارتباطی ابزارهایی هستند که کارشناس دیجیتال مارکتینگ از آن بهره می برند.


کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا همان شخص دیجیتال مارکتر درصورتی حرفه‌ای خواهد بود که در همه‌ زمینه‌های بازاریابی اطلاعات دقیقی داشته باشد تا درصورت نیاز بتواند از این اطلاعات درجای درست استفاده کند. البته ممکن است بعضی ابزارها یا آشنایی با بعضی از انواع بازاریابی در کسب و کاری که شما بعدا به آن مشغول می‌شوید نیاز نباشد، اما شما به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای باید به همه‌ حوزه‌های بازاریابی تخصص داشته باشید و در همه‌ آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید تا درصورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

دیجیتال مارکتر فردی است که با حوزه‌های مختلفی از جمله: طراحی توسعه، تبلیغات، بازاریابی، سئو و غیره به همراه ابزارهای جدید آشنایی داشته باشد و در یک یا دو سرفصل از مباحث دیجیتال مارکتر تخصصی عمل کند. این فرد باید مفاهیم زیادی مثل لوگو، برند، طراحی اولیه سایت (وردپرس و…) ، ادورز، وبمستر، بک لینک را بداند تا مدیریت یک پروژه را انجام دهد.

بنابراین حالا بهترین زمان برای شروع حرفه‌ای به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر است! اگر سوالی در رابطه با اینکه چگونه بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) دارید در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید.

کلمات کلیدی:
, بهترین , مجری , مجریان , دیجیتال , مارکتینگ , مارکتر , ریز , علی , خواجوی , تبلیغات , بازاریابی , فروش , است , اینترنتی , آنلاین , در , ایران , کیست , برترین , حرفه , ای , تهران , دوره , ویژه , اجرای , توسط , مدیر , برجسته , آکادمی , The , Best , Digital , Marketing , Executive , بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین مجری دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین مدرس دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین مشاور، مجری و مدرس دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین مشاوره دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین استاد دیجیتال مارکتینگ (ریز علی خواجوی) , بهترین دیجیتال مارکتر (ریز علی خواجوی) , ریز علی خواجوی بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ (Best Digital Marketing Consultants) , ریز علی خواجوی بهترین مدرس دیجیتال مارکتینگ (Best Digital Marketing Teacher) , ریز علی خواجوی بهترین مجری دیجیتال مارکتینگ (Best Digital Marketing Executive) , ریز علی خواجوی بهترین دیجیتال مارکتینگ (Best Digital Marketing) , ریز علی خواجوی بهترین دیجیتال مارکتر (The Best Digital Marketer) , rizalikhajavi , rizali khajavi , riz ali khajavi , Digital Marketer , دیجیتال مارکتر چیست , دیجیتال مارکتر کیست؟ , دیجیتال مارکتر , دیجیتال مارکترها , استخدام دیجیتال مارکتر , چگونه دیجیتال مارکتر شویم , وظایف دیجیتال مارکتر , درآمد دیجیتال مارکتر , چگونه یک دیجیتال مارکتر شویم , مهارت های یک دیجیتال مارکتر


منابع:

1. ttps://tikday.com/5206-2/

2. https://radmandigital.com/%db%8c%da%a9-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d9%85%d8%a7%d8%b1%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%db%8c/

3. https://www.lavan.co/blog/%DB%B9-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%B1/

4. http://behdadmobini.com/%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%B1/

5. https://dm360.ir/who-is-digital-marketer/

6. https://metaweb.co/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%85%D8%9F/

7. https://www.yektanet.com/blog/6378/%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%B1/

8. http://magazine.mahooragency.com/digital-marketer/

9. http://omidfakhar.ir/digital-marketer/

10. https://seokar.com/news/digital-marketer

11. https://virgool.io/jazbmarketing/digitalmarketer-ufb468ef5kps